Cinsel Fetişizm

Cinsel fetişizm, cansız bir nesnenin veya vücudun cinsellik içermeyen bir bölgesinin, tahrik edici olarak algılanmasına denir, bilinen en yaygın türü ise ayak fetişizmi. Kök olarak antropolojide doğaüstü güçlere sahip olduğuna inanılan nesneler için kullanılan fetiş teriminden gelir. Bunu örneklendirecek olursak, Musa’nın asası bir fetiş, putperestlerin putları birer fetiştir mesela.

Zihinsel bir durum olan cinsel fetişizm, tatmin olmak için bir nesnenin kullanılması olarak tanımlanabilir. Bu durum çoğunlukla erkekler arasında görülür ve kullanılan cisimlerin çoğu kadın vücudunun bir bölgesi ya da giysileri ile ilgilidir. Örneğin, uzun ya da belli renkte bir saç tipi, cinsel uyarılma sağlıyorsa, bu durum fetişizm olarak sınıflandırılır.En sık kullanılan nesneler, ayakkabı ve iç çamaşırı gibi ögelerdir. Belli bi’ koku da cinsel uyarılma sağlıyor olabilir ve bu da fetişizm olarak sınıflandırılır.
ayak çorap fetişi

Cinsel Fetişizm Türleri

 • Ayak Fetişizmi
  Ayak fetişizmi; ayakların, topukların ve tırnakların, temizliği veya kirliliği, çoraplı hali ya da çıplaklık halinden veya kokusundan dolayı cinsel çekim duyulması durumudur. Genelde erkeklerde, karşı cinse karşı olarak görülen bu fetiş, bunun tam tersi ya da hemcinslerin birbiri arasında da olabilir. Ayakseverler, haz duydukları ayakları; öpmekten, yalamaktan, okşamaktan, izlemekten ve koklamaktan zevk alırlar.
  Ayak fetişizmi, erkekler arasındaki en yaygın fetişizm türü olarak kabul ediliyor.
 • Aksesuar Fetişizmi
  Bu aksesuarlar genelde; gözlük, diş teli, şemsiye, oyuncak, biberon, emzik, halhal vb. olarak görülüyor.
 • Irk Fetişizmi
  Maalesef var böyle bir şey. Genelde belli bir; deri rengi, göz rengine sahip olan kişilere karşı tahrik olma eğilimdir.
 • Üniforma fetişizmi
  Asker, polis, hemşire, öğrenci vb. üniformaların tahrik unsuru olması.
  ü
 • Gıdıklama fetişizmi
  Şaşırılacak derecede yaygın bir fetiştir gıdıklamak. Bondage ve Shibari ile yakın akrabadır. Bu tür içerisinde genelde, gıdıklamaktan zevk alanları barındırsa da, sayıları az da olsa, gıdıklanmaktan da tahrik olan kişiler var.
 • Bebek Bezi Fetişizmi (ABDL)
 • Saç Fetişizmi
 • Koku Fetişizmi
 • Kullanılmış Çamaşır Fetişizmi

Fetişist Ne Demek

Yukarıda listelediğim unsurlardan herhangi birine ya da benzerine düşkünlüğü olan kişiye de fetişist denir.

Listedeki bu fetişlerin sayısı sınırsız derecede çoğaltılabilir, cinsel fetişizm ilk paragrafta da bahsettiğim gibi, cinsel olmayan bir nesne ya da vücut bölümünün, cinsel çekim sağlaması durumudur. Örneğin, bir kadının omuzlarında ton balığı konservesi görmek, seni tahrik ediyorsa, evet sende ton balığı konservesi fetişizmi var demektir. Bu verdiğim saçma örnekle, bu durumu sınırlandırmayın demek istiyorum, umarım hiçbirinizde ton balığı konservesi fetişizmi yoktur. Çünkü çok saçma lan.

Sevgiler.

[Toplam:119    Ortalama:4.4/5]
Köle adayı